biglogo archivum


2023 május 14 egy csodálatos nap volt egyházközségünkben, ahol egyházközségünk gyermekei felvették az Eucharisztia szentségét – vagyis elsőáldozók lettek. A szentmisét Krzysztof Grzelak atya, a Lengyel Perszonális Plébánia plébánosa tartotta, aki gratulált a gyermekeknek és szüleiknek, egyben arra bíztatta őket, hogy a továbbiakban is tartsanak ki a hit továbbadásában.

Az idén nyolc gyermek lett elsőáldozó, akiket a Budapesten szolgáló Weronika és Stanisława Krisztus Király rendi nővér készített fel. A fehér hét keretében a gyermekeket és szüleiket meghívták a kedden, május 16-án 18.30-kor tartandó szentmisére, amelyet Andrzej Kostecki lengyel domonkos rendi atya, tartományfőnök, magyarországi rendfőnök, a budapesti lengyel egyházközség barátja, aki különösen elkötelezett a gyermekek ügyében.

Inf. saját, fotó: Pál B., ford. Bóka E.

                  

Kapcsolat

Országos Lengyel Önkormányzat
1102 Budapest, Állomás u. 10.
tel: 36-1/261-1798, 36-1/260-7298
fax: 36-1/909-28-56
e-mail: olko@polonia.hu 

OLÖ Intézmények
LMH  |  LNONI  |  LKIésM

Lengyel szószóló

Dr. Rónayné Słaba Ewa
Lengyel Nemzetiségi Szószólói Iroda
1055 Budapest, Kossuth Lajos tér 1-3.

 

Lap teteje