biglogo archivum

2024 április 11-én a budapesti Mindenkor Segítő Szűz Mária lengyel templomban a hívek imádkoztak a katyńi mészárlás és a smoleński katasztrófa áldozataiért, akiknek örök életet kértek a jelenlévők.

Tadeusz Wojda érsek atya, a Lengyel Püspöki Konferencia vezetőjének felhívására a budapesti egyházközségben is imádkoztak azokért, akik nem születtek meg. A szentmisén Rostetter Szilveszter vezetésével a Lengyel Perszonális Plébánia és a Szent Adalbert Egyesület mellett működő Szent Kinga kórus énekelt. A szentmise után egyházközségünk tagjai Krzysztof Grzelak atyával, valamint Takácsné Kalińska Katarzynával, a Szent Adalbert Egyesület elnökével virágokat helyeztek el a katyńi emléktáblánál, amely a lengyel templom falán található. Az emlékművet 2008-ban a hívek adományozták, rajta pedig két nyelven – lengyelül és magyarul a következő felirat olvasható: „ Katyń 1940 Post Mortem – A szovjetek által Katyńban és más tömeggyilkosságok helyszínein kivégzett 22.000 lengyel katonatiszt és tudós emlékére.”

Inf. saját, fotó: Pál B. ford. Bóka E.

                  

Kapcsolat

Országos Lengyel Önkormányzat
1102 Budapest, Állomás u. 10.
tel: 36-1/261-1798, 36-1/260-7298
fax: 36-1/909-28-56
e-mail: olko@polonia.hu 

OLÖ Intézmények
LMH  |  LNONI  |  LKIésM

Lengyel szószóló

Dr. Rónayné Słaba Ewa
Lengyel Nemzetiségi Szószólói Iroda
1055 Budapest, Kossuth Lajos tér 1-3.

 

Lap teteje